Starostlivosť o tetovanie

Gratulujeme vám k novému tetovaniu! Čo bude ďalej? V prípade, že neviete, keď máte nové tetovanie, veci ktoré jete a pijete sú skutočne veľmi dôležité.  To znamená, že všetko, čo vložíte do svojho tela, tiež hrá úlohu v správnej starostlivosti o tetovanie. 

Nasledujúci týždeň po získaní tetovania musíte venovať pozornosť svojej výžive, pretože vám to pomôže pri bolestivom procese hojenia tetovania.  Koniec koncov, či už máte tetovanie alebo nie,  vitamíny a živiny sú potrebné,  pretože budete vždy tým, čo jete.

Starostlivosť o tetovanie

Vyskúšajte niektoré z najlepších jedál, ktoré by ste si mali nechať vo svojej kuchyni počas liečebného obdobia nového tetovania. 

Tmavá čokoláda  

Ako už viete, tmavá čokoláda je bohatá na antioxidanty.  Ona je ideálna pre vašu tetovanú pokožku, pretože ju bude udržiavať pružnú a hydratovanú zvýšením množstva krvi, ktorá do nej prúdi. 

Ako sa starať o tetovanie?

Dobrou správou je, že nájdete aj niektoré rovnako chutné tmavé čokolády, ktoré neobsahujú vegánske, bezlepkové a mliečne výrobky.  Okrem starostlivosti o tetovanie čokoláda prospieva vašej pokožke aj navonok, pretože môže pôsobiť na zázraky vašej suchej a nedávno tetovanej pokožky.

Pomarančový džús alebo pomaranče 

Pomaranče a pomarančová šťava patria pravdepodobne medzi najlepšie zdroje vitamínu C, ktoré nájdete tu.  Niektoré nové doplnky s obsahom vitamínu C si môžete vziať aj niekoľko dní potom, čo dostanete nové tetovanie.

Starostlivosť o tetovanie

Je to veľmi silný vitamín, ktorý pomáha hojiť rany.  Pomaranče sú dokonca perfektné pre vašu pokožku ako celok, pretože udržujú bunky chránené pred poškodením a súčasne odolávajú vírusovým infekciám.

Brokolica 

Brokolica, podobne ako pomaranče, je ďalším vynikajúcim zdrojom vitamínu C, nehovoriac o tom, že ide aj o formu prírodných protizápalových liekov.  Ona je plná antioxidantov a je dobrá pre kosti, srdce a pre zníženie hladiny cholesterolu.  Vždy je múdre pridať do vašej každodennej stravy brokolicu, či už ide o starostlivosť o tetovanie alebo nie.

Ananás 

Ananás je tropické ovocie, ktoré je plné vitamínu C a má schopnosť posilňovať imunitný systém.  Po poranení spôsobenom tetovaním sa vaše telo aj myseľ budú cítiť unavene a budete náchylní k chrípke, prechladnutiu a infekcii.  Vo všeobecnosti sa budete cítiť aj vyčerpaní.  Jedlá, ako sú ananásy, vás udržía v dobrej kondícii. 

Čučoriedky 

Čučoriedky sa nazývajú superfood, a to je z dobrého dôvodu.  Toto ovocie je pravdepodobne balené s viacerými antioxidantmi v porovnaní s inými plodmi a zeleninou.  Tieto antioxidanty môžu liečiť poškodené bunky a pomáhajú pri rôznych formách hojenia v tele. 

Voda 

Vaše telo sa skladá zo 60% vody, ale musíte ho pravidelne doplňovať.  Správna hydratácia môže prospieť poškodenej a suchej pokožke a  zvýši to aj vašu náladu, pretože pitie dostatočného množstva vody pomáha v boji proti únave. 

Cesnak 

Cesnak sa používa už mnoho storočí vďaka svojim liečivým vlastnostiam.  Rovnako ako iné potraviny na starostlivosť o tetovanie, aj cesnak môže zosilniť funkciu imunitného systému a odvrátiť potenciálnu infekciu. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

By admin