Najlepší extraktor medu na trhu

Extraktor medu je zariadenie, ktoré sa používa na extrakciu medu z plástu bez jeho zničenia. Med sa extrahuje pomocou odstredivej sily. Voštinový rám je umiestnený vo vnútri bubna alebo nádoby, ktorá sa rýchlo točí a vyhodí med von, čím sa vosk hrebeňov nedotkne v rámci rámu.Toto je jedna z významných výhod extraktorov, že voskový hrebeň nepoškodzuje a môže byť znovu použitý.

História medových extraktorov 

Franz Hruschka vynašiel extraktor medu v roku 1865 v Taliansku. Hoci presný dátum nie je známy, jeho vynález oznámil na konferencii včelárov v Brne v septembri 1865. Pôvodným vynálezom bola jednoduchá plechová krabica pripevnená k drôtu s káblom a lievik dole.

Extraktor medu je zariadenie, ktoré sa používa na extrakciu medu z plástu
Extraktor medu

Do lievika sa pripevnil pohár, ktorý zbieral med. Tento extraktor mal byť včelárom roztočený otočením ruky a vyžadoval oveľa viac úsilia. Potom druhý prídavok môže mať pripevnené rameno na statíve. Táto verzia sa ľahšie otáčala statívom. Nakoniec vyšiel konečný model, ktorý pripomínal dnešný extraktor s okrúhlou vaňou. Tento nápad získal popularitu a na scénu prišli rôzni predajcovia, ktorí vyrábali extraktor medu vo veľkom meradle. 

Druhy medových extraktorov 

V extraktoroch medu nie je veľa rozmanitosti. Jediný princíp, ktorý je za nimi, je odstredivá sila. Na základe orientácie rámu v koši existujú iba dva typy.

Jeden je tangenciálny extraktor, v ktorom jedna strana hrebeňa smeruje von a druhá je radiálny extraktor, v ktorom je rám umiestnený vertikálne s hornou tyčou rámu smerujúcou von.

Pracovný princíp 

Pred začatím odstreďovania sa voskový uzáver odstráni ručne. A potom sa rámy umiestnia do koša extraktora. Extraktor sa točí dostatočnou rýchlosťou, aby vytlačil med z neblokovaných voskových buniek. Med steká po stenách extraktora a zhromažďuje sa na dne. Med by sa nemal hromadiť zdola až do úrovne, v ktorej sa dotýka rotujúceho koša, takže na jeho spodnú časť sa nachádza kohútik, ktorý ho vytiahne. 

Najlepší extraktor medu na trhu 

Na trhu existuje viac verzií extraktorov medu. Majú rôzne veľkosti s rôznymi schopnosťami extrahovať med, t. e. od jedného plástu až po 60 plástov. Rozdeľujú sa tiež na základe vstupného výkonu, ktorý používajú na prevádzku. Menšie môžu byť ovládané ručne, ale pre priemyselné extraktory, elektrický motor. Môžete teda vyhľadávať na trhu a získať ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Prišli sme na jedného výnimočného extraktora medu pre priemerného včelára, ktorý vám dá predstavu o hľadanej funkcii. 

VIVO BEE-V004E 4-rámový elektrický extraktor medu 

Tento extraktor medu je vyrobený z 304 nehrdzavejúcej ocele a dokáže pojať 8 plytkých, 8mediových alebo 4 hlbokých rámov naraz. Extraktor má priehľadné plexisklové veko, takže môžete ľahko sledovať priebeh. Na zber medu je možné pripevniť pod nádobu päť galónov. Používa 120 V AC motor a má funkciu automatického zapnutia/vypnutia. Tento extraktor sa ľahko zostavuje a patrí medzi najlepšie hodnotené extraktory medu dostupné na trhu. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

By admin