Krém proti vráskam

Vrásky sú bežným problémom na tvári každej ženy a spôsobujú, že starnutie je podstatne viditeľnejšie. Hoci ide o celkom prirodzený jav a normálny proces, chceli by sme znížiť ich viditeľnosť, alebo oddialiť ich vývoj. Okrem zdravej stravy sú krémy proti vráskam najlepšou zbraňou, ktorú môžeme použiť.

Dnes sú pleťové krémy také dôležité, že takmer každá žena ich má doma niekoľko, pričom krémy proti vráskam sa stali najlepším priateľom väčšiny žien po 30-tke. Veľké množstvo kozmetických značiek tiež vyvinulo svoje vlastné špeciálne krémy pre zrelú pleť.

Krém proti vráskam

Ako si vybrať krém proti vráskam

Krém proti vráskam sa odlišuje od bežného pleťového krému kvôli účinným látkam, ktoré spomaľujú starnutie pokožky a znižujú viditeľnosť už existujúcich vrások. Známe prostriedky pre redukciu vrások sú kyselina hyalurónová, resveratrol, extrakt z rias, zelený čas, ovocné oleje, extrakt z divej ruže, kyselina mliečna, retinol a ďalšie.

Krém proti vráskam

V poslednej dobe sa stali extrémne populárne krémy s kolagénom, alebo rôzne krémy a séra, ktoré vrásky vypĺňajú, ale pri takýchto produktoch si treba dávať pozor. V extrémnych prípadoch sú molekuly kolagénu príliš veľké na to, aby ich pokožka absorbovala, čo spôsobuje, že takéto krémy sú zbytočné. Krémy ideálne pre zrelú pleť sú bohaté krémy, ktoré taktiež pleť vyživujú a hydratujú. Hydratácia je najsilnejšou zbraňou v boji proti vráskam, pretože dehydrovanej pleti vždy chýba elastín a následkom toho sa vrásky objavujú rýchlejšie. Pokiaľ ide o krém na vrásky pre suchú a dehydrovanú pleť, vhodné zložky, ktoré vyživujú a chránia pokožku sú bambucké maslo a kokosový, arganový olej a ďalšie rastlinné oleje.

Pokožka môže byť mastná a napriek tomu ohrozená vráskami

Na účely mastnej, alebo kombinovanej zrelej pokožky je vhodné vyživovať pleť zvlhčujúcimi zložkami ako je extrakt zo zeleného čaju, plody divých ruží, rastlinný glycerín a ľahké rastlinné oleje ako je jojobový olej, olej z hroznových jadier a podobne.

Mnoho z náš má špeciálny problém s vráskami okolo očí, ktorý môže byť ešte zvýraznený dennodenným používaním Makeup Revolution. Pokožka v oblasti očí je najcitlivejšou pokožkou na našich tvárach a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť, preto sa po 20-tke odporúča používať krémy na viečka a kruhy pod očami. Krémy pre oblasť okolo očí sú špeciálne vyrobené pre túto citlivú oblasť a obsahujú zložky, ktoré sú preverené.

Máte nové tetovanie? Potom si prečítajte článok na tému starostlivosť o tetovanie.

Príspevky z rovnakej kategórie:

By admin