Tipy príčeskov

Dlhšie a objemné účesy sú odjakživa v móde, ale mnohé z nás nemajú také krásne lesklé, dlhé vlasy, a preto potrebujú príčesky, aby dodali vlasom dĺžku a objem. Existuje veľa druhov príčeskov. Najskôr si ich rozdelíme podľa materiálu. V tejto kategórii existujú dve možnosti: tou prvou je prirodzený príčesok, ktorý je vyrobený zo skutočných ľudských vlasov, druhou je syntetický príčesok, ktorého pramienky sú vyrobené zo syntetických vlákien.

Stručný návod ako si vybrať správny príčesok, znie nasledovne, snažte sa zvoliť prírodnú farbu, ktorá vynikajúco splynie s vašimi vlasmi a môžete si ich upraviť podľa svojich predstáv. Ale v tomto článku sa budeme zaoberať aj ďalším druhom delenia vlasových príčeskov na základe ich aplikácie. Poďme preskúmať, aké sú možnosti.

Nacvakovacie príčesky

Tento druh sa predáva v kúskoch tvarovaných do pramienkov, ktoré sú na jednom konci pripevnené buď látkou alebo sponkou. Pripojené sponky na konci ich robia okamžite pripravenými na použitie. Niekto vám iba musí pripnúť pramienky na prirodzené vlásky a máte svoj vysnívaný vzhľad.

Tipy príčeskov

Nacvakovacie príčesky sú pravdepodobne najpohodlnejším typom predĺženia vlasov, pretože zacvaknutie alebo vytiahnutie príčeskov trvá asi iba 10-15 minút. Sú taktiež bezpečné, pretože neobsahujú žiadne chemikálie, nevyvíjajú trenie ani tlak na pokožku. Vďaka nulovému poškodeniu originálnych vlasov sú tieto rozšírenia najobľúbenejšie zo všetkých.

Nalepovacie príčesky

Nalepovací príčesok je vopred potiahnutý páskou a je možné ju prilepiť na ktorúkoľvek stranu vlasov. Za normálnych okolností potrebujete služby kaderníka, aby ste ich mohli použiť, pretože musia byť zarovnané s korienkami. Ďalej sa nanášajú pomocou zahriateho nástroja, aby sa dalo aplikovať lepidlo.

Video: Ako nasadiť clip in vlasy

Odstránenie je taktiež nie veľmi príjemne, pretože na ich odlepenie potrebujete rozpúšťač lepidla. Tento proces trvá 40-60 minút. Je prirodzene, že keď použijete teplo a lepidlo na korienky vlasov, spôsobí ich poškodenie, preto sa tieto príčesky neodporúčajú na časté používanie.

Vlnkové príčesky

Táto možnosť, vlnkový príčesok vlasov sa aplikuje v dvoch krokoch. Najskôr musíte pozapletať vlastné vlasy do vrkôčikov a potom pomocou ihly a nite do nich zapliesť tkaninu vlnky príčesku. Tieto príčesky sú vhodné pre ľudí s objemnejšími vlasmi, z dôvodu aby sa dali ľahko pripevniť. Je to veľmi zdĺhaví proces, ktorý môže trvať až niekoľko hodín.

Mali by ste si ich nechať urobiť od skúseného kaderníka, pretože tesné nanášanie často zaťažuje pokožku hlavy a môže byť pri tom veľmi podráždená. Tento typ príčesku je populárny tým, že je trvalý a bezproblémový.

Napojené príčesky

Tieto príčesky vlasov sa tiež nazývajú vopred-spojené predĺženia vlasov. Sú natavované do vlastných vlasov pomocou rôznych spojovacích metód, ako je lepidlo. Aplikácia napojovacích príčeskov trvá asi 3 – 4 hodiny a musí sa nechať urobiť u kaderníka. Kaderník doslova zlepí pramene príčeskov s vašimi vlasmi. Tento proces je veľmi škodlivý, ničí vlasy, takže túto procedúru môžu podstúpiť iba klientky s pevnými silnými vlasmi.

Drobné príčesky

Tieto príčesky sa nanášajú pripojením malých zväzkov vlasov k prírodným vlasom pomocou malých korálok, na konci pramienka, ktoré možno na vlastný pramienok natiahnuť. Potom sú korálky utiahnuté tak, aby držali na mieste pomocou špeciálneho nástroja. Aj keď to nie je spojené teplom či lepidlom, na inštaláciu týchto príčeskov je stále potrebný odborník. Pretože ak korálky nie sú správne utiahnuté, môžu vytvárať tlak alebo nepríjemný ťah na koreň vlasu. Nanesenie tejto metódy trvá 2 – 4 hodiny.

Príspevky z rovnakej kategórie:

By admin